Detta är resultaten från Mid Nordic Cup & Festival 2018. Se de senaste resultaten från Mid Nordic Cup & Festival 2020 här.



Söndag 5/8 (Dag 4)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
05080100 sö 05/08 07:00 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Spöland/Vännäs IF 0 - 3 Härnösand FF    
05080700 sö 05/08 07:00 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Arnäs IF 3 - 0 Iggesunds IK    
05080900 sö 05/08 07:00 sö 05/08 Permobil 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final KB65 FF 3 - 0 Älandsbro AIK    
05081800 sö 05/08 07:00 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Tegs SK 6 - 3 Almunge IK    
05081700 sö 05/08 07:00 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Strands IF Svart 3 - 5 Söråkers FF    
05080400 sö 05/08 07:30 sö 05/08 Amasten 9-manna P11 Grp C KB65 FF Sund IF    
05080500 sö 05/08 07:30 sö 05/08 Nike 7-manna P11 Grp B Sidsjö-Böle IF Svart Sundsvalls FF 1    
05080600 sö 05/08 07:30 sö 05/08 Plan 6 7-manna P11 Grp C Kubikenborgs IF Gul Hagaströms SK    
05081500 sö 05/08 07:30 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P11 Grp B IFK Östersund Lungvik Torsångs IF    
05081600 sö 05/08 07:30 sö 05/08 Stadium 7-manna P11 Grp B Kubikenborgs IF Svart BK Örnen    
05081400 sö 05/08 07:30 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel 1/8 Final GIF Sundsvall 6 - 1 Falu BS Fotboll    
05081000 sö 05/08 07:30 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P15 Slutspel 1/8 Final Kubikenborgs IF 2 - 3 Essviks AIF    
05081100 sö 05/08 07:30 sö 05/08 TimråBo 7-manna P11 Grp C Alnö IF 2 Sundsvalls FF 2    
05080300 sö 05/08 08:00 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp C Sundsvalls FF Röd Sund IF 1    
05080200 sö 05/08 08:00 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp C BIK SK Vit Svartviks IF    
05080101 sö 05/08 08:05 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Kubikenborgs IF 5 - 1 Selånger FK Blå    
05080701 sö 05/08 08:05 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Sundsvalls FF 1 0 - 6 Svartviks IF 1    
05080901 sö 05/08 08:05 sö 05/08 Permobil 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Svartviks IF 2 10 - 0 Islingby IK    
05081801 sö 05/08 08:05 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Bollnäs GIF FF 3 - 4 Själevads IK    
05081701 sö 05/08 08:05 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Ope IF 1 4 - 0 BIK SK    
05080401 sö 05/08 08:20 sö 05/08 Amasten 9-manna P11 Grp A Själevads IK Härnösands FF    
05080501 sö 05/08 08:20 sö 05/08 Nike 7-manna P11 Grp D Sidsjö-Böle IF Gul Domsjö IF    
05080601 sö 05/08 08:20 sö 05/08 Plan 6 7-manna P11 Grp A Strands IF Vit Sidsjö-Böle IF Grön    
05081501 sö 05/08 08:20 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P11 Grp D Kramfors Alliansen Söråker FF    
05081601 sö 05/08 08:20 sö 05/08 Stadium 7-manna P11 Grp D Matfors IF 1 Högs SK    
05081101 sö 05/08 08:20 sö 05/08 TimråBo 7-manna P11 Grp A Matfors IF 2 Alnö IF 1    
05081401 sö 05/08 08:35 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel 1/8 Final Årsunda IF 1 - 0 Torsåkers IF    
05081001 sö 05/08 08:35 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P15 Slutspel 1/8 Final IFK Timrå 1 - 4 Korsnäs IF FK    
05080301 sö 05/08 08:40 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp C IFK Timrå 1 Kungsnäs FC Svart    
05080201 sö 05/08 08:40 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp D Sundsvalls FF Blå Njurunda SK Röd    
05080102 sö 05/08 09:10 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final IFK Timrå 2 - 1 Hägglunds IOFK    
05080402 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Amasten 9-manna P10 Grp A IFK Östersund Lungvik BK Örnen    
05080702 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Umedalens IF 2 - 1 Röbäcks IF    
05080502 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Nike 7-manna P10 Grp A Sundsvalls FF 1 Matfors IF Orange    
05080902 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Permobil 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Ope IF 2 6 - 0 Arbrå BK    
05080602 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Plan 6 7-manna P10 Grp B Kramfors Alliansen Sundsvalls FF 2    
05081502 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P10 Grp A Alnö IF Röd Selånger FK Röd    
05081602 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Stadium 7-manna P10 Grp A BIK SK 2 Strands IF Vit    
05081802 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Strands IF Vit 6 - 0 Högs SK    
05081702 sö 05/08 09:10 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Selånger FK 5 - 4 Sidsjö-Böle IF    
05081102 sö 05/08 09:10 sö 05/08 TimråBo 7-manna P10 Grp A Kovlands IF IFK Timrå 1    
05080302 sö 05/08 09:20 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp D Strands IF Vit 2 Söråkers FF    
05080202 sö 05/08 09:20 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp D IFK Timrå 3 Kungsnäs FC Vit    
05081402 sö 05/08 09:40 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/8 Final Falu BS 3 - 2 Islingby IK    
05081002 sö 05/08 09:40 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/8 Final GIF Sundsvall 4 - 5 IFK Timrå Vit    
05080403 sö 05/08 10:00 sö 05/08 Amasten 9-manna P10 Grp B Matfors IF Blå Kubikenborgs IF Svart    
05080503 sö 05/08 10:00 sö 05/08 Nike 7-manna P12 - 7-manna Grp A KB65 FF 3 - 8 Moffe BK    
05080603 sö 05/08 10:00 sö 05/08 Plan 6 7-manna P10 Grp B IFK Timrå 2 Alnö IF Röd/Vit    
05081503 sö 05/08 10:00 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P12 - 7-manna Grp A Härnösands FF 1 - 4 Islingby IK Röd    
05080303 sö 05/08 10:00 sö 05/08 SCA 5-manna F9 Grp A Söråkers FF IFK Timrå Vit    
05081603 sö 05/08 10:00 sö 05/08 Stadium 7-manna P10 Grp C Svartviks IF Sundsvalls FF 3    
05080203 sö 05/08 10:00 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna F9 Grp A Selånger FK Röd Härnösands SK    
05081103 sö 05/08 10:00 sö 05/08 TimråBo 7-manna P10 Grp B Iggesunds IK Strands IF Svart    
05080103 sö 05/08 10:15 sö 05/08 AIAB 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/16 Final Kovlands IF 2 - 5 Alnö IF Röd    
05080703 sö 05/08 10:15 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/16 Final IFK Timrå 2 4 - 3 Strands IF Vit    
05080903 sö 05/08 10:15 sö 05/08 Permobil 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/16 Final Själevads IK 4 - 0 IFK Timrå 3    
05081803 sö 05/08 10:15 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/16 Final Tegs SK 1 - 2 IFK Timrå 1    
05081703 sö 05/08 10:15 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/16 Final Sund IF 1 - 0 Delsbo IF    
05080304 sö 05/08 10:40 sö 05/08 SCA 5-manna F9 Grp A Sundsvalls FF Medskogsbrons BK    
05080204 sö 05/08 10:40 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna F9 Grp A IFK Timrå Blå Selånger FK Blå    
05081403 sö 05/08 10:45 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/8 Final Sidsjö-Böle IF 3 - 0 Essvik AIF    
05081003 sö 05/08 10:45 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/8 Final VIFK 4 - 1 BIK SK    
05080404 sö 05/08 10:50 sö 05/08 Amasten 9-manna P10 Grp C BIK SK 1 Alnö IF Vit    
05081900 sö 05/08 10:50 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P16/18 Slutspel 1/4 Final Essviks AIF 4 - 0 Sidsjö-Böle IF    
05080504 sö 05/08 10:50 sö 05/08 Nike 7-manna P11 Grp E Islingby IK 1 Alnö IF 3    
05080604 sö 05/08 10:50 sö 05/08 Plan 6 7-manna P10 Grp C Selånger FK Blå Kubikenborgs IF Gul    
05081504 sö 05/08 10:50 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P11 Grp E Moffe BK GIF Sundsvall    
05081604 sö 05/08 10:50 sö 05/08 Stadium 7-manna P11 Grp E Svartviks IF Ösmo GIF FK    
05080305 sö 05/08 11:20 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp C Sundsvalls FF Röd BIK SK Vit    
05080205 sö 05/08 11:20 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp C IFK Timrå 1 Svartviks IF    
05080104 sö 05/08 11:25 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final Tegs SK 3 - 0 Söråkers FF    
05080704 sö 05/08 11:25 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final Arnäs IF 5 - 0 Härnösand FF    
05080904 sö 05/08 11:25 sö 05/08 Permobil 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final Ope IF 1 0 - 2 Svartviks IF 2    
05081804 sö 05/08 11:25 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final KB65 FF 3 - 0 Svartviks IF 1    
05081704 sö 05/08 11:25 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final Kubikenborgs IF 7 - 1 Själevads IK    
05081300 sö 05/08 11:25 sö 05/08 Älvvallen 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final Umedalens IF 0 - 1 IFK Timrå    
05080405 sö 05/08 11:40 sö 05/08 Amasten 9-manna P11 Grp C KB65 FF Sundsvalls FF 2    
05080505 sö 05/08 11:40 sö 05/08 Nike 7-manna P11 Grp B IFK Timrå Blå Sidsjö-Böle IF Svart    
05080605 sö 05/08 11:40 sö 05/08 Plan 6 7-manna P10 Grp C Hägglunds IoFK Essvik AIF    
05081505 sö 05/08 11:40 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P11 Grp B IFK Östersund Lungvik Sundsvalls FF 1    
05081605 sö 05/08 11:40 sö 05/08 Stadium 7-manna P11 Grp B Torsångs IF BK Örnen    
05081104 sö 05/08 11:40 sö 05/08 TimråBo 7-manna P11 Grp C Strands IF Svart Alnö IF 2    
05081404 sö 05/08 11:50 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel 1/4 Final Kovlands IF 1 - 8 GIF Sundsvall    
05081004 sö 05/08 11:50 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P15 Slutspel 1/4 Final FC Arlanda 1 - 2 Essviks AIF    
05080306 sö 05/08 12:00 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp C Alnö IF 1 Sund IF 1    
05080206 sö 05/08 12:00 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp D Sundsvalls FF Blå Strands IF Vit 2    
05080105 sö 05/08 12:30 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final Strands IF Vit 4 - 1 Selånger FK    
05080406 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Amasten 9-manna P11 Grp A Matfors IF 2 Härnösands FF    
05080705 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Strands IF svart 2 - 0 IFK Timrå 2    
05080506 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Nike 7-manna P11 Grp D BIK SK Sidsjö-Böle IF Gul    
05080905 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Permobil 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final GIF Sundsvall P06 5 - 0 Alnö IF Röd    
05080606 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Plan 6 7-manna P11 Grp C Sund IF Hagaströms SK    
05081506 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P11 Grp D Kramfors Alliansen Domsjö IF    
05081606 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Stadium 7-manna P11 Grp D Söråker FF Högs SK    
05081805 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final Ope IF 2 2 - 1 Sund IF    
05081705 sö 05/08 12:30 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Stigsjö IK 0 - 1 Sundsvalls FF Röd    
05081105 sö 05/08 12:30 sö 05/08 TimråBo 7-manna P11 Grp A Alnö IF 1 Islingby IK 2    
05080307 sö 05/08 12:40 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp D Alnö IF 3 Njurunda SK Röd    
05080207 sö 05/08 12:40 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp D IFK Timrå 3 Söråkers FF    
05081901 sö 05/08 12:55 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P16/18 Slutspel 1/4 Final Sund IF 0 - 1 Röbäcks IF    
05081405 sö 05/08 12:55 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel 1/4 Final Frösö IF 0 - 1 Årsunda IF    
05081005 sö 05/08 12:55 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P15 Slutspel 1/4 Final Själevads IK 4 - 0 Korsnäs IF FK    
05080407 sö 05/08 13:20 sö 05/08 Amasten 9-manna P10 Grp A Selånger FK Röd BK Örnen    
05080507 sö 05/08 13:20 sö 05/08 Nike 7-manna P10 Grp A Sundsvalls FF 1 IFK Östersund Lungvik    
05080607 sö 05/08 13:20 sö 05/08 Plan 6 7-manna P11 Grp A Strands IF Vit Själevads IK    
05081507 sö 05/08 13:20 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P10 Grp A Matfors IF Orange Alnö IF Röd    
05080308 sö 05/08 13:20 sö 05/08 SCA 5-manna F9 Grp A IFK Timrå Vit Härnösands SK    
05081607 sö 05/08 13:20 sö 05/08 Stadium 7-manna P10 Grp A BIK SK 2 Kovlands IF    
05080208 sö 05/08 13:20 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna F9 Grp A Medskogsbrons BK Selånger FK Röd    
05081106 sö 05/08 13:20 sö 05/08 TimråBo 7-manna P10 Grp A Strands IF Vit IFK Timrå 1    
05080106 sö 05/08 13:40 sö 05/08 AIAB 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Kubikenborgs IF 4 - 3 IF Tunabro    
05080706 sö 05/08 13:40 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Islingby IK 5 - 0 Kramfors-Alliansen    
05080906 sö 05/08 13:40 sö 05/08 Permobil 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Arnäs IF 3 - 2 Essvik AIF    
05081806 sö 05/08 13:40 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Sundsvalls FF Blå 2 - 1 IFK Timrå 1    
05081706 sö 05/08 13:40 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Sörfors IF 2 - 1 Själevads IK    
05081902 sö 05/08 14:00 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/4 Final Härnösands FF 1 - 0 IFK Timrå Vit    
05080309 sö 05/08 14:00 sö 05/08 SCA 5-manna F9 Grp A Sundsvalls FF IFK Timrå Blå    
05081406 sö 05/08 14:00 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P16/18 Slutspel 1/4 Final Kubikenborgs IF 0 - 2 Härnösands FF    
05081006 sö 05/08 14:00 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P16/18 Slutspel 1/4 Final IFK Timrå 2 - 1 Boo FF    
05080209 sö 05/08 14:00 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna F9 Grp A Selånger FK Blå Söråkers FF    
05080408 sö 05/08 14:10 sö 05/08 Amasten 9-manna P10 Grp B Matfors IF Blå Iggesunds IK    
05080508 sö 05/08 14:10 sö 05/08 Nike 7-manna P12 - 7-manna Slutspel Semifinal Moffe BK 7 - 0 KB65 FF    
05080608 sö 05/08 14:10 sö 05/08 Plan 6 7-manna P10 Grp B Kramfors Alliansen Strands IF Svart    
05081508 sö 05/08 14:10 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P12 - 7-manna Slutspel Semifinal Islingby IK Röd 2 - 0 Sund IF    
05081608 sö 05/08 14:10 sö 05/08 Stadium 7-manna P10 Grp B Sundsvalls FF 2 IFK Timrå 2    
05081107 sö 05/08 14:10 sö 05/08 TimråBo 7-manna P10 Grp B Alnö IF Röd/Vit Kubikenborgs IF Svart    
05080310 sö 05/08 14:40 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp C Kungsnäs FC Svart Sundsvalls FF Röd    
05080210 sö 05/08 14:40 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp C Sund IF 1 IFK Timrå 1    
05080107 sö 05/08 14:45 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final KB65 FF 1 - 2 Kubikenborgs IF    
05080707 sö 05/08 14:45 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Arnäs IF 2 - 1 Tegs SK    
05080907 sö 05/08 14:45 sö 05/08 Permobil 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Semifinal Moffe BK 1 - 0 Arbrå BK    
05081807 sö 05/08 14:45 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Svartviks IF 2 1 - 2 IFK Timrå    
05081707 sö 05/08 14:45 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Strands IF Vit 0 - 7 Ope IF 2    
05080409 sö 05/08 15:00 sö 05/08 Amasten 9-manna P10 Grp C Selånger FK Blå Hägglunds IoFK    
05080509 sö 05/08 15:00 sö 05/08 Nike 7-manna P11 Grp E Ösmo GIF FK Islingby IK 1    
05080609 sö 05/08 15:00 sö 05/08 Plan 6 7-manna P10 Grp C Svartviks IF Essvik AIF    
05081509 sö 05/08 15:00 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P11 Grp C Hagaströms SK Strands IF Svart    
05081609 sö 05/08 15:00 sö 05/08 Stadium 7-manna P10 Grp C Sundsvalls FF 3 BIK SK 1    
05081108 sö 05/08 15:00 sö 05/08 TimråBo 7-manna P10 Grp C Alnö IF Vit Kubikenborgs IF Gul    
05081903 sö 05/08 15:05 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/4 Final Kramfors-Alliansen 4 - 1 Sidsjö-Böle IF    
05081407 sö 05/08 15:05 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF 4 - 0 VIFK    
05081007 sö 05/08 15:05 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/4 Final Kubikenborgs IF 5 - 0 Falu BS    
05080311 sö 05/08 15:20 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp C Svartviks IF Alnö IF 1    
05080211 sö 05/08 15:20 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp D Kungsnäs FC Vit Sundsvalls FF Blå    
05080410 sö 05/08 15:50 sö 05/08 Amasten 9-manna P11 Grp B IFK Östersund Lungvik Kubikenborgs IF Svart    
05080510 sö 05/08 15:50 sö 05/08 Nike 7-manna P11 Grp B Sundsvalls FF 1 Torsångs IF    
05080610 sö 05/08 15:50 sö 05/08 Plan 6 7-manna P11 Grp B BK Örnen IFK Timrå Blå    
05081510 sö 05/08 15:50 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P11 Grp A Strands IF Vit Islingby IK 2    
05081610 sö 05/08 15:50 sö 05/08 Stadium 7-manna P11 Grp A Själevads IK Matfors IF 2    
05081109 sö 05/08 15:50 sö 05/08 TimråBo 7-manna P11 Grp A Härnösands FF Sidsjö-Böle IF Grön    
05080312 sö 05/08 16:00 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp D Söråkers FF Alnö IF 3    
05080212 sö 05/08 16:00 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp D Njurunda SK Röd IFK Timrå 3    
05080108 sö 05/08 16:10 sö 05/08 AIAB 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/4 Final GIF Sundsvall P06 2 - 1 Islingby IK    
05081904 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P15 Slutspel Semifinal Essviks AIF 0 - 2 GIF Sundsvall    
05080708 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/4 Final Strands IF svart 4 - 5 Sundsvalls FF Röd    
05080908 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Permobil 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Semifinal Sörfors IF 3 - 1 Sävar IK    
05081808 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF Blå 2 - 0 Arnäs IF    
05081708 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/4 Final Sörfors IF 3 - 2 Kubikenborgs IF    
05081408 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P16/18 Slutspel Semifinal IFK Timrå 2 - 1 Essviks AIF    
05081008 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P16/18 Slutspel Semifinal Härnösands FF 5 - 0 Röbäcks IF    
05080411 sö 05/08 16:40 sö 05/08 Amasten 9-manna P11 Grp D Kramfors Alliansen Matfors IF 1    
05080611 sö 05/08 16:40 sö 05/08 Plan 6 7-manna P11 Grp D Högs SK BIK SK    
05081511 sö 05/08 16:40 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P11 Grp C KB65 FF Kubikenborgs IF Gul    
05080313 sö 05/08 16:40 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp C Kungsnäs FC Svart Alnö IF 1    
05080213 sö 05/08 16:40 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp C Sund IF 1 BIK SK Vit    
05081110 sö 05/08 16:40 sö 05/08 TimråBo 7-manna P11 Grp C Sundsvalls FF 2 Sund IF    
05081905 sö 05/08 17:15 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P14 - 11-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF 2 - 3 Kramfors-Alliansen    
05081409 sö 05/08 17:15 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel Semifinal Själevads IK 2 - 0 Årsunda IF    
05081009 sö 05/08 17:15 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P14 - 11-manna Slutspel Semifinal Härnösands FF 1 - 2 Kubikenborgs IF    
05080314 sö 05/08 17:20 sö 05/08 SCA 5-manna P9 Grp D Kungsnäs FC Vit Alnö IF 3    
05080214 sö 05/08 17:20 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna P9 Grp D Njurunda SK Röd Strands IF Vit 2    
05080511 sö 05/08 17:30 sö 05/08 Nike 7-manna P12 - 7-manna Slutspel Final Moffe BK 3 - 2 Islingby IK Röd    
05080612 sö 05/08 17:30 sö 05/08 Plan 6 7-manna P11 Grp D Domsjö IF Söråker FF    
05081512 sö 05/08 17:30 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P10 Grp A IFK Östersund Lungvik Selånger FK Röd    
05081611 sö 05/08 17:30 sö 05/08 Stadium 7-manna P11 Grp E Moffe BK IFK Timrå Vit    
05081111 sö 05/08 17:30 sö 05/08 TimråBo 7-manna P11 Grp E GIF Sundsvall Svartviks IF    
05080109 sö 05/08 17:50 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Semifinal IFK Timrå 0 - 5 Ope IF 2    
05080709 sö 05/08 17:50 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Semifinal Arnäs IF 0 - 1 Kubikenborgs IF    
05081809 sö 05/08 17:50 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF Röd 0 - 6 GIF Sundsvall P06    
05081709 sö 05/08 17:50 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P12 9-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF Blå 2 - 1 Sörfors IF    
05080315 sö 05/08 18:00 sö 05/08 SCA 5-manna F9 Grp A Selånger FK Röd IFK Timrå Vit    
05080215 sö 05/08 18:00 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna F9 Grp A Medskogsbrons BK Härnösands SK    
05080412 sö 05/08 18:20 sö 05/08 Amasten 9-manna P10 Grp B IFK Timrå 2 Iggesunds IK    
05080512 sö 05/08 18:20 sö 05/08 Nike 7-manna P10 Grp A BK Örnen Kovlands IF    
05080613 sö 05/08 18:20 sö 05/08 Plan 6 7-manna P10 Grp B Kubikenborgs IF Svart Strands IF Svart    
05081513 sö 05/08 18:20 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P10 Grp A Matfors IF Orange Strands IF Vit    
05081612 sö 05/08 18:20 sö 05/08 Stadium 7-manna P10 Grp B Sundsvalls FF 2 Matfors IF Blå    
05081010 sö 05/08 18:20 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P16/18 Slutspel Final Härnösands FF 2 - 0 IFK Timrå    
05081112 sö 05/08 18:20 sö 05/08 TimråBo 7-manna P10 Grp B Alnö IF Röd/Vit Kramfors Alliansen    
05080909 sö 05/08 18:30 sö 05/08 Permobil 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Final Moffe BK 3 - 2 Sörfors IF    
05080316 sö 05/08 18:40 sö 05/08 SCA 5-manna F9 Grp A Sundsvalls FF Selånger FK Blå    
05080216 sö 05/08 18:40 sö 05/08 Timrå Kommun 5-manna F9 Grp A IFK Timrå Blå Söråkers FF    
05080413 sö 05/08 19:10 sö 05/08 Amasten 9-manna P10 Grp C BIK SK 1 Hägglunds IoFK    
05080513 sö 05/08 19:10 sö 05/08 Nike 7-manna P10 Grp A Sundsvalls FF 1 BIK SK 2    
05080614 sö 05/08 19:10 sö 05/08 Plan 6 7-manna P10 Grp C Kubikenborgs IF Gul Essvik AIF    
05081514 sö 05/08 19:10 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P10 Grp A Alnö IF Röd IFK Timrå 1    
05081613 sö 05/08 19:10 sö 05/08 Stadium 7-manna P10 Grp C Sundsvalls FF 3 Selånger FK Blå    
05081113 sö 05/08 19:10 sö 05/08 TimråBo 7-manna P10 Grp C Alnö IF Vit Svartviks IF    
05081410 sö 05/08 19:25 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel Final GIF Sundsvall 4 - 5 Själevads IK    
05081011 sö 05/08 19:25 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P14 - 11-manna Slutspel Final Kubikenborgs IF 2 - 0 Kramfors-Alliansen    
05080110 sö 05/08 19:40 sö 05/08 AIAB 9-manna P12 9-manna Slutspel Final GIF Sundsvall P06 5 - 0 Sundsvalls FF Blå    
05080710 sö 05/08 19:40 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Final Kubikenborgs IF 2 - 0 Ope IF 2    
AB Timråbo Svenska Kyrkan Permobil SCA Timrå Kommun Svensk Idrott IFK Timrå Scandic Nord Quality Hotels