Detta är resultaten från Mid Nordic Cup & Festival 2018. Se de senaste resultaten från Mid Nordic Cup & Festival 2019 här.

Senaste resultat

Mid Nordic Cup & Festival 2018 börjar
Slut
2/8
3/8
4/8
5/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
05080511 sö 05/08 17:30 sö 05/08 Nike 7-manna P12 - 7-manna Slutspel Final Moffe BK 3 - 2 Islingby IK Röd    
05080110 sö 05/08 19:40 sö 05/08 AIAB 9-manna P12 9-manna Slutspel Final GIF Sundsvall P06 5 - 0 Sundsvalls FF Blå    
05080710 sö 05/08 19:40 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Final Kubikenborgs IF 2 - 0 Ope IF 2    
05081011 sö 05/08 19:25 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P14 - 11-manna Slutspel Final Kubikenborgs IF 2 - 0 Kramfors-Alliansen    
05080909 sö 05/08 18:30 sö 05/08 Permobil 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Final Moffe BK 3 - 2 Sörfors IF    
05081410 sö 05/08 19:25 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel Final GIF Sundsvall 4 - 5 Själevads IK    
05081010 sö 05/08 18:20 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P16/18 Slutspel Final Härnösands FF 2 - 0 IFK Timrå    
04080510 lö 04/08 16:10 lö 04/08 Nike 7-manna F12 - 7-manna Slutspel Final Sundsvalls FF 1 - 3 Islingby IK    
04080711 lö 04/08 19:10 lö 04/08 Länsförsäkringar 9-manna F12 - 9-manna Slutspel Final BK-48 2 - 3 Heffnersklubbans BK    
04080111 lö 04/08 19:10 lö 04/08 AIAB 9-manna F13 - 9-manna Slutspel Final Njurunda IK 2 - 1 Heffnersklubbans BK    
04081409 lö 04/08 17:10 lö 04/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 11-manna Slutspel Final Njurunda IK 0 - 4 Morön BK    
04081410 lö 04/08 18:15 lö 04/08 Timrå IP Grytan 9-manna F15 Slutspel Final IFK Timrå 2 - 1 Ranheim    
04081411 lö 04/08 19:25 lö 04/08 Timrå IP Grytan 9-manna F16/18 Slutspel Final Alnö IF 2 - 0 Heffnersklubbans BK    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
05080109 sö 05/08 17:50 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Semifinal IFK Timrå 0 - 5 Ope IF 2    
05080709 sö 05/08 17:50 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Semifinal Arnäs IF 0 - 1 Kubikenborgs IF    
05081709 sö 05/08 17:50 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P12 9-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF Blå 2 - 1 Sörfors IF    
05081809 sö 05/08 17:50 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF Röd 0 - 6 GIF Sundsvall P06    
05081009 sö 05/08 17:15 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P14 - 11-manna Slutspel Semifinal Härnösands FF 1 - 2 Kubikenborgs IF    
05081409 sö 05/08 17:15 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel Semifinal Själevads IK 2 - 0 Årsunda IF    
05081905 sö 05/08 17:15 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P14 - 11-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF 2 - 3 Kramfors-Alliansen    
05080108 sö 05/08 16:10 sö 05/08 AIAB 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/4 Final GIF Sundsvall P06 2 - 1 Islingby IK    
05080708 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/4 Final Strands IF svart 4 - 5 Sundsvalls FF Röd    
05080908 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Permobil 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Semifinal Sörfors IF 3 - 1 Sävar IK    
05081008 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P16/18 Slutspel Semifinal Härnösands FF 5 - 0 Röbäcks IF    
05081408 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P16/18 Slutspel Semifinal IFK Timrå 2 - 1 Essviks AIF    
05081708 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/4 Final Sörfors IF 3 - 2 Kubikenborgs IF    
05081808 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF Blå 2 - 0 Arnäs IF    
05081904 sö 05/08 16:10 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P15 Slutspel Semifinal Essviks AIF 0 - 2 GIF Sundsvall    
05081007 sö 05/08 15:05 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/4 Final Kubikenborgs IF 5 - 0 Falu BS    
05081407 sö 05/08 15:05 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF 4 - 0 VIFK    
05081903 sö 05/08 15:05 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/4 Final Kramfors-Alliansen 4 - 1 Sidsjö-Böle IF    
05080107 sö 05/08 14:45 sö 05/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final KB65 FF 1 - 2 Kubikenborgs IF    
05080707 sö 05/08 14:45 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Arnäs IF 2 - 1 Tegs SK    
05080907 sö 05/08 14:45 sö 05/08 Permobil 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Semifinal Moffe BK 1 - 0 Arbrå BK    
05081707 sö 05/08 14:45 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Strands IF Vit 0 - 7 Ope IF 2    
05081807 sö 05/08 14:45 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Svartviks IF 2 1 - 2 IFK Timrå    
05080508 sö 05/08 14:10 sö 05/08 Nike 7-manna P12 - 7-manna Slutspel Semifinal Moffe BK 7 - 0 KB65 FF    
05081508 sö 05/08 14:10 sö 05/08 Quality Hotel 7-manna 1 P12 - 7-manna Slutspel Semifinal Islingby IK Röd 2 - 0 Sund IF    
05081006 sö 05/08 14:00 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P16/18 Slutspel 1/4 Final IFK Timrå 2 - 1 Boo FF    
05081406 sö 05/08 14:00 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P16/18 Slutspel 1/4 Final Kubikenborgs IF 0 - 2 Härnösands FF    
05081902 sö 05/08 14:00 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P14 - 11-manna Slutspel 1/4 Final Härnösands FF 1 - 0 IFK Timrå Vit    
05080106 sö 05/08 13:40 sö 05/08 AIAB 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Kubikenborgs IF 4 - 3 IF Tunabro    
05080706 sö 05/08 13:40 sö 05/08 Länsförsäkringar 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Islingby IK 5 - 0 Kramfors-Alliansen    
05080906 sö 05/08 13:40 sö 05/08 Permobil 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Arnäs IF 3 - 2 Essvik AIF    
05081706 sö 05/08 13:40 sö 05/08 Svenska Kyrkan 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Sörfors IF 2 - 1 Själevads IK    
05081806 sö 05/08 13:40 sö 05/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel 1/8 Final Sundsvalls FF Blå 2 - 1 IFK Timrå 1    
05081005 sö 05/08 12:55 sö 05/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P15 Slutspel 1/4 Final Själevads IK 4 - 0 Korsnäs IF FK    
05081405 sö 05/08 12:55 sö 05/08 Timrå IP Grytan 9-manna P15 Slutspel 1/4 Final Frösö IF 0 - 1 Årsunda IF    
05081901 sö 05/08 12:55 sö 05/08 Bergeforsens IP 11-manna P16/18 Slutspel 1/4 Final Sund IF 0 - 1 Röbäcks IF    
AB Timråbo Svenska Kyrkan Permobil SCA Timrå Kommun Svensk Idrott Quality Hotels IFK Timrå Scandic Nord