List of registered teams

Club Category Team name
Alnö Flickor 11 - 7-manna Alnö vit
Alnö Flickor 11 - 7-manna Alnö 1
Arnäs IF Pojkar 12 - 9-manna Arnäs IF P-07
Arnäs IF Flickor 11 - 7-manna Arnäs IF f08
Ås IF Pojkar 14 - 9-manna Ås IF
BIK SK Pojkar 12 - 7-manna BIK SK P07
Bik Sk fotboll Flickor 13 - 9-manna Bik Sk fotboll Sk F06
BIK SK P11 Pojkar 8 - 5-manna BIK SK P11 Härnösand
Brunflo FK Flickor 12 - 7-manna Brunflo FK 07
Brunflo FK Flickor 13 - 9-manna Brunflo FK 06
Domjsö IF Flickor 11 - 7-manna Domjsö IF F-08
Domsjö IF Flickor 12 - 9-manna Domsjö IF F07
Domsjö IF Flickor 14 - 9-manna Domsjö IF Blå
Domsjö IF Flickor 14 - 9-manna Domsjö IF Svart
Essvik AIF Pojkar 13 - 9-manna Essvik AIF NJURUNDA
Forsa IF Pojkar 12 - 7-manna Forsa IF -07
GIF Sundsvall P07 Pojkar 12 - 9-manna GIF Sundsvall P07 P07
Hagaströms SK Pojkar 12 - 7-manna Hagaströms SK P12 Född -07
Heffnersklubbans BK Flickor 13 - 9-manna Heffnersklubbans BK
Heffnersklubbans BK Flickor 14 - 9-manna Heffnersklubbans BK
HH64 Pojkar 11 - 7-manna HH64 P08-09
HH64 Pojkar 13 - 9-manna HH64
Högs SK Pojkar 12 - 7-manna Högs SK P12
IFK Lit Pojkar 11 - 7-manna IFK Lit P08
IFK Östersund Pojkar 11 - 7-manna IFK Östersund Lugnvik
IFK Östersund Pojkar 12 - 7-manna IFK Östersund Lugnvik
IFK Timrå Pojkar 8 - 5-manna IFK Timrå Blå
IFK Timrå Pojkar 8 - 5-manna IFK Timrå Vit
IFK Timrå Pojkar 10 - 7-manna IFK Timrå 2
IFK Timrå Pojkar 10 - 7-manna IFK Timrå 1
IFK Timrå Pojkar 11 - 7-manna IFK Timrå 2
IFK Timrå Pojkar 11 - 7-manna IFK Timrå 1
IFK Timrå Pojkar 12 - 7-manna IFK Timrå P-12 Blå
IFK Timrå Pojkar 12 - 7-manna IFK Timrå P-12 Vit
IFK Timrå Pojkar 13 - 9-manna IFK Timrå Blå
IFK Timrå Pojkar 13 - 9-manna IFK Timrå Vit
IFK Timrå Pojkar 14 - 9-manna IFK Timrå P05
IFK Timrå Flickor 10 - 7-manna IFK Timrå
IFK Timrå Flickor 11 - 7-manna Ifk Timrå F08 lag 2
IFK Timrå Flickor 11 - 7-manna Ifk Timrå F08
IFK Timrå Flickor 12 - 9-manna IFK Timrå
IFK Timrå Flickor 13 - 9-manna IFK Timrå
IF Teamhudik Flickor 12 - 7-manna IF Teamhudik -07
Islingby IK Flickor 12 - 7-manna Islingby IK
Islingby IK Flickor 13 - 9-manna Islingby IK
Kovlands IF Flickor 13 - 9-manna Kovlands IF F0607
Kubikenborgs IF Pojkar 11 - 7-manna Kubikenborgs IF Kuben Gul
Kubikenborgs IF Pojkar 11 - 7-manna Kubikenborgs IF Kuben Svart
Lycksele IF Pojkar 12 - 9-manna Lycksele IF LIF-P07
Matfors IF Pojkar 12 - 7-manna Matfors IF
Moffe BK Pojkar 12 - 7-manna Moffe BK
Morön BK Flickor 15 - 11-manna Morön BK F04
Njurunda IK Flickor 14 - 9-manna Njurunda IK
Njurunda IK Flickor 15 - 11-manna Njurunda IK
Östersunds FK Pojkar 12 - 7-manna Östersunds FK
Östersunds FK Pojkar 13 - 9-manna Östersunds FK
Piteå IF FF Flickor 13 - 9-manna Piteå IF FF PIF FF vit
Piteå IF FF Flickor 13 - 9-manna Piteå IF FF PIF FF röd
Selånger Flickor 15 - 11-manna Selånger F04
Selånger FK Pojkar 14 - 9-manna Selånger FK blå
Selånger FK Pojkar 14 - 9-manna Selånger FK röd
Selånger FK Flickor 11 - 7-manna Selånger FK
Selånger FK Flickor 12 - 9-manna Selånger FK
Sidsjö Böle IF Flickor 12 - 9-manna Sidsjö Böle IF F07
Själevads IK Pojkar 12 - 7-manna Själevads IK P07
Själevads IK Pojkar 13 - 9-manna Själevads IK
Själevads IK Flickor 12 - 9-manna Själevads IK F07
Själevads IK Flickor 13 - 9-manna Själevads IK F-06
Solf IK Flickor 13 - 9-manna Solf IK F06/07
Spöland Vännäs IF Pojkar 12 - 9-manna Spöland Vännäs IF SVIF P-07
Storfors AIK Flickor 13 - 9-manna Storfors AIK SAIK/MSSK 2
Storfors AIK Flickor 13 - 9-manna Storfors AIK SAIK/MSSK 1
Strands IF Pojkar 12 - 7-manna Strands IF P12 Svart
Strands IF Pojkar 12 - 7-manna Strands IF P12 vit
SUNDOM IF Pojkar 12 - 9-manna Sundom IF
SUNDOM IF Flickor 12 - 9-manna SUNDOM IF SIF F06/07
Sundsvalls FF Pojkar 9 - 5-manna Sundsvalls FF Blå
Sundsvalls FF Pojkar 9 - 5-manna Sundsvalls FF Röd
Sundsvalls FF Pojkar 10 - 7-manna Sundsvalls FF SFF Vit
Sundsvalls FF Pojkar 10 - 7-manna Sundsvalls FF SFF Blå
Sundsvalls fotbollsförening Pojkar 12 - 7-manna Sundsvalls fotbollsförening SFF P07 Lag 1
Sundsvalls fotbollsförening Pojkar 12 - 7-manna Sundsvalls fotbollsförening SFF P07 Lag 2
Svartviks IF Pojkar 14 - 9-manna Svartviks IF 1
Svartviks IF Pojkar 14 - 9-manna Svartviks IF 2
Torsåkers IF Pojkar 12 - 7-manna Torsåkers IF P-07
Torsångs IF Flickor 11 - 7-manna Torsångs IF F08/09
Umedalens if Flickor 14 - 9-manna Umedalens if F05
AB Timråbo Svenska Kyrkan Permobil SCA Timrå Kommun Svensk Idrott Quality Hotels IFK Timrå Scandic Nord