Detta är resultaten från Mid Nordic Cup & Festival 2019. Se de senaste resultaten från Mid Nordic Cup & Festival 2020 här.

Senaste resultat

Mid Nordic Cup & Festival 2019 börjar
Slut
2/8
3/8
4/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
04081611 sö 04/08 19:10 sö 04/08 Stadium 7-manna P12 - 7-manna Slutspel Final Kungsnäs FC 1 - 3 Moffe BK    
04081810 sö 04/08 18:15 sö 04/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel Final GIF Sundsvall 5 - 0 Kungsnäs FC Svart    
04080410 sö 04/08 19:00 sö 04/08 Amasten 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Final Kubikenborgs IF 0 - 5 GIF Sundsvall    
04081410 sö 04/08 17:10 sö 04/08 Timrå IP Grytan 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Final Svartviks IF 2 0 - 1 Sund IF    
04081009 sö 04/08 18:30 sö 04/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P15 Slutspel Final Sidsjö-Böle IF 1 - 4 Selånger FK    
04080510 sö 04/08 18:15 sö 04/08 Nike 7-manna F12 - 7-manna Slutspel Final SDFF Blå 0 - 1 Brunflo FK    
04080110 sö 04/08 18:15 sö 04/08 AIAB 9-manna F12 - 9-manna Slutspel Final Själevads IK 0 - 4 Sidsjö Böle IF    
04080910 sö 04/08 19:00 sö 04/08 Permobil 9-manna F13 - 9-manna Slutspel Final Islingby IK 1 - 2 Heffnersklubbans BK    
04081411 sö 04/08 18:05 sö 04/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 9.manna Slutspel Final Selånger FK Blå 3 - 4 Torsångs IF 2    
04081008 sö 04/08 17:20 sö 04/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F15 Slutspel Final Sidsjö Böle IF 0 - 4 Morön BK    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
04081610 sö 04/08 18:00 sö 04/08 Stadium 7-manna P11 Grp D IFK Timrå 2 Färdig IFK Östersund Lugnvik    
04080509 sö 04/08 17:10 sö 04/08 Nike 7-manna P12 - 7-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF 1 2 - 4 Kungsnäs FC    
04081609 sö 04/08 17:10 sö 04/08 Stadium 7-manna P12 - 7-manna Slutspel Semifinal Moffe BK 6 - 2 Sundom IF    
04080109 sö 04/08 17:00 sö 04/08 AIAB 9-manna F13 - 9-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF 1 - 2 Islingby IK    
04080409 sö 04/08 17:00 sö 04/08 Amasten 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF SFF 1 1 - 2 Kubikenborgs IF    
04080909 sö 04/08 17:00 sö 04/08 Permobil 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Semifinal Sidsjö-Böle IF 1 - 3 GIF Sundsvall    
04081809 sö 04/08 17:00 sö 04/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Slutspel Semifinal Storfors AIK 2 0 - 3 Heffnersklubbans BK    
04081309 sö 04/08 16:15 sö 04/08 Älvvallen 9-manna F14 - 9.manna Slutspel Semifinal Domsjö IF 0 - 1 Selånger FK Blå    
04081409 sö 04/08 16:15 sö 04/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 9.manna Slutspel Semifinal Torsångs IF 2 4 - 0 Heffnersklubbans BK    
04081007 sö 04/08 16:10 sö 04/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P15 Slutspel Semifinal BIK SK 1 - 2 Selånger FK    
04080108 sö 04/08 16:00 sö 04/08 AIAB 9-manna P12 9-manna Slutspel Semifinal GIF Sundsvall 5 - 0 Kubikenborgs IF Gul    
04080408 sö 04/08 16:00 sö 04/08 Amasten 9-manna F12 - 9-manna Slutspel Semifinal Selånger FK 0 - 1 Själevads IK    
04080908 sö 04/08 16:00 sö 04/08 Permobil 9-manna F12 - 9-manna Slutspel Semifinal Sidsjö Böle IF 4 - 0 Domsjö IF    
04081808 sö 04/08 16:00 sö 04/08 Svensk Cater 9-manna P12 9-manna Slutspel Semifinal Kungsnäs FC Svart 7 - 2 Hagaströms SK    
04080508 sö 04/08 15:40 sö 04/08 Nike 7-manna F12 - 7-manna Slutspel Semifinal SDFF Blå 2 - 1 Morön BK    
04081108 sö 04/08 15:40 sö 04/08 TimråBo 7-manna P12 - 7-manna Slutspel 1/4 Final Sundom IF 6 - 0 Forsa IF    
04081608 sö 04/08 15:40 sö 04/08 Stadium 7-manna F12 - 7-manna Slutspel Semifinal SDFF Vit 0 - 2 Brunflo FK    
04081308 sö 04/08 15:20 sö 04/08 Älvvallen 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Semifinal Sund IF 3 - 0 Arnäs IF    
04081408 sö 04/08 15:20 sö 04/08 Timrå IP Grytan 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Semifinal Svartviks IF 2 3 - 2 Ås IF    
04080107 sö 04/08 15:00 sö 04/08 AIAB 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF SFF 1 2 - 1 Östersunds FK    
04080407 sö 04/08 15:00 sö 04/08 Amasten 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final MoDo FF 0 - 4 Kubikenborgs IF    
04080907 sö 04/08 15:00 sö 04/08 Permobil 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Sidsjö-Böle IF 3 - 2 Arnäs IF    
04081006 sö 04/08 15:00 sö 04/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna P15 Slutspel Semifinal Kubikenborgs IF 1 1 - 4 Sidsjö-Böle IF    
04081807 sö 04/08 15:00 sö 04/08 Svensk Cater 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final GIF Sundsvall 2 - 1 Själevads IK    
04080507 sö 04/08 14:40 sö 04/08 Nike 7-manna P12 - 7-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF 1 5 - 3 Kramfors Alliansen Blå    
04081107 sö 04/08 14:40 sö 04/08 TimråBo 7-manna P12 - 7-manna Slutspel 1/4 Final Moffe BK 5 - 0 Härnösands FF    
04081607 sö 04/08 14:40 sö 04/08 Stadium 7-manna P12 - 7-manna Slutspel 1/4 Final Kungsnäs FC 3 - 1 Brynäs IF/FK    
04081307 sö 04/08 14:25 sö 04/08 Älvvallen 9-manna F14 - 9.manna Slutspel 1/4 Final Heffnersklubbans BK 7 - 0 Röbäcks IF    
04081407 sö 04/08 14:25 sö 04/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 9.manna Slutspel 1/4 Final Torsångs IF 2 5 - 1 Selånger FK Röd    
04080106 sö 04/08 14:00 sö 04/08 AIAB 9-manna F13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF 5 - 1 IF Team Hudik    
AB Timråbo Svenska Kyrkan Permobil SCA Timrå Kommun Svensk Idrott IFK Timrå Scandic Nord Quality Hotels