Senaste resultat

Mid Nordic Cup & Festival 2021 börjar
Slut
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
08080107 sö 08/08 19:00 sö 08/08 Tre Jonsson 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Final Kubikenborgs IF 0 - 4 IFK Östersund    
08081310 sö 08/08 18:30 sö 08/08 Älvvallen 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Final GIF Sundsvall 4 - 3 Svartviks IF 1    
08081011 sö 08/08 19:00 sö 08/08 Svenska Kyrkan Konstgräs 11-manna P15 Slutspel Final GIF Sundsvall 4 - 0 Sundsvalls FF    
08081812 sö 08/08 19:00 sö 08/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Slutspel Final Matfors IF 1 - 0 Sundsvalls FF    
08082812 sö 08/08 19:00 sö 08/08 Amasten 9-manna F14 - 9.manna Slutspel Final Kungsnäs FC 1 - 0 Sidsjö-Böle IF    
08081410 sö 08/08 19:00 sö 08/08 Grytan 11-manna F15 Slutspel Final BK Örnen 0 - 1 IFK Timrå    
08081010 sö 08/08 18:00 sö 08/08 Svenska Kyrkan Konstgräs 11-manna F16 Slutspel Final Heffnersklubbans BK 1 - 0 Sundsvalls FF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
08080106 sö 08/08 17:20 sö 08/08 Tre Jonsson 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF Blå 0 - 1 IFK Östersund    
08080910 sö 08/08 17:20 sö 08/08 TimråBo 9-manna P13 - 9-manna Slutspel Semifinal Kubikenborgs IF 6 - 5 Kramfors alliansen    
08081811 sö 08/08 17:20 sö 08/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Slutspel Semifinal Sundsvalls FF 1 - 0 Hägglunds IoFK 1    
08082811 sö 08/08 17:20 sö 08/08 Amasten 9-manna F13 - 9-manna Slutspel Semifinal Matfors IF 3 - 2 Selånger FK    
08081009 sö 08/08 17:00 sö 08/08 Svenska Kyrkan Konstgräs 11-manna F15 Slutspel Semifinal BK Örnen 4 - 3 Sundsvalls DFF    
08081409 sö 08/08 17:00 sö 08/08 Grytan 11-manna F15 Slutspel Semifinal Enebybergs IF 1 - 2 IFK Timrå    
08081309 sö 08/08 16:40 sö 08/08 Älvvallen 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Semifinal Svartviks IF 1 3 - 0 P IFK Timrå    
08081810 sö 08/08 16:20 sö 08/08 Svensk Cater 9-manna F14 - 9.manna Slutspel Semifinal Sidsjö-Böle IF 3 - 1 IFK Timrå    
08082810 sö 08/08 16:20 sö 08/08 Amasten 9-manna F14 - 9.manna Slutspel Semifinal Kungsnäs FC 3 - 1 IF Team Hudik    
08080909 sö 08/08 16:00 sö 08/08 TimråBo 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF Röd 3 - 4 Kramfors alliansen    
08081008 sö 08/08 16:00 sö 08/08 Svenska Kyrkan Konstgräs 11-manna F16 Slutspel Semifinal Heffnersklubbans BK 3 - 2 Domsjö IF    
08081408 sö 08/08 16:00 sö 08/08 Grytan 11-manna F16 Slutspel Semifinal Sundsvalls FF 3 - 2 P Rutvik SK/Gammelstads IF    
08081308 sö 08/08 15:50 sö 08/08 Älvvallen 9-manna P14 - 9-manna Slutspel Semifinal Sidsjö Böle IF 1 - 4 GIF Sundsvall    
08080105 sö 08/08 15:30 sö 08/08 Tre Jonsson 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final IFK Östersund 5 - 0 Vinn. 08080907    
08081809 sö 08/08 15:30 sö 08/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Hägglunds IoFK 1 4 - 3 Medskogsbrons BK    
08082809 sö 08/08 15:30 sö 08/08 Amasten 9-manna F13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Alnö IF Vit 0 - 1 Selånger FK    
08080908 sö 08/08 15:10 sö 08/08 TimråBo 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Kubikenborgs IF 1 - 0 Alnö IF Röd    
08081007 sö 08/08 15:00 sö 08/08 Svenska Kyrkan Konstgräs 11-manna P15 Slutspel Semifinal Sundsvalls FF 4 - 1 IFK Timrå    
08081407 sö 08/08 15:00 sö 08/08 Grytan 11-manna P15 Slutspel Semifinal GIF Sundsvall 7 - 0 Sidsjö-Böle IF    
08080104 sö 08/08 14:40 sö 08/08 Tre Jonsson 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Sundsvalls FF Blå 6 - 3 IFK Timrå 2    
08081307 sö 08/08 14:40 sö 08/08 Älvvallen 9-manna P14 - 9-manna Slutspel 1/4 Final IFK Timrå 2 - 1 Alnö IF Vit    
08081808 sö 08/08 14:40 sö 08/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Njurunda IK 0 - 2 Sundsvalls FF    
08082808 sö 08/08 14:40 sö 08/08 Amasten 9-manna F13 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Matfors IF 6 - 2 Hägglunds IoFK 2    
08081006 sö 08/08 14:00 sö 08/08 Svenska Kyrkan Konstgräs 11-manna F15 Grp A Enebybergs IF 1 - 0 Domsjö IF    
08081406 sö 08/08 14:00 sö 08/08 Grytan 11-manna F15 Grp A BK Örnen 7 - 1 Arnäs IF    
08081306 sö 08/08 13:50 sö 08/08 Älvvallen 9-manna P14 - 9-manna Slutspel 1/4 Final Svartviks IF 1 3 - 0 Morön BK    
08081807 sö 08/08 13:50 sö 08/08 Svensk Cater 9-manna F14 - 9.manna Slutspel 1/4 Final Sidsjö-Böle IF 4 - 0 Bik SK 2    
08082807 sö 08/08 13:50 sö 08/08 Amasten 9-manna F14 - 9.manna Slutspel 1/4 Final IFK Mora 0 - 4 IF Team Hudik    
08080103 sö 08/08 13:00 sö 08/08 Tre Jonsson 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final Kramfors alliansen 6 - 0 Sidsjö/Böle IF 1    
08080906 sö 08/08 13:00 sö 08/08 TimråBo 9-manna P13 - 9-manna Slutspel 1/8 Final IFK Östersund 3 - 1 Selånger FK    
AB Timråbo Svenska Kyrkan SCA Timrå Kommun IFK Timrå Scandic Nord Moba Västernorrlandsgården Quality Hotels