Detta är resultaten från Mid Nordic Cup & Festival 2018. Se de senaste resultaten från Mid Nordic Cup & Festival 2020 här.



Torsdag 2/8 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
02081900 to 02/08 09:30 to 02/08 Bergeforsens IP 11-manna F16/18 Grp A Heffnersklubbans BK 1 - 3 Alnö IF    
02081400 to 02/08 09:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F15 Grp B Ranheim 3 - 0 BIK SK    
02081000 to 02/08 09:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F14 - 11-manna Grp A Matfors IF 1 - 3 Sundsvalls DFF    
02080400 to 02/08 10:00 to 02/08 Amasten 9-manna F10 Grp A BIK SK IFK Timrå    
02081600 to 02/08 10:00 to 02/08 Stadium 7-manna F10 Grp A Alnö IF Röd Härnösands SK Blå    
02081100 to 02/08 10:00 to 02/08 TimråBo 7-manna F10 Grp A Sidsjö Böle IF Grön Sundsvalls FF Röd    
02081901 to 02/08 10:30 to 02/08 Bergeforsens IP 11-manna F15 Grp A Alnö IF 1 - 0 Sundsvalls DFF    
02081401 to 02/08 10:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 11-manna Grp A Alnö IF 1 - 3 Domsjö IF    
02081001 to 02/08 10:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F15 Grp C Torsångs IF 2 - 2 Sundsvalls FF    
02080401 to 02/08 10:50 to 02/08 Amasten 9-manna F10 Grp B Matfors IF Njurunda IK    
02081601 to 02/08 10:50 to 02/08 Stadium 7-manna F10 Grp B Alnö IF Vit Härnösands SK Svart    
02081101 to 02/08 10:50 to 02/08 TimråBo 7-manna F10 Grp B Sidsjö Böle IF Svart Sundsvalls FF Blå    
02080100 to 02/08 11:30 to 02/08 AIAB 9-manna F12 - 9-manna Grp A Domsjö IF 0 - 0 Ösmo GIF FK    
02080700 to 02/08 11:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F12 - 9-manna Grp A IFK Timrå 0 - 4 BK-48    
02080900 to 02/08 11:30 to 02/08 Permobil 9-manna F13 - 9-manna Grp A Domsjö IF Blå 1 - 1 Sundsvalls FF    
02081800 to 02/08 11:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Grp B Selånger FK Blå 3 - 2 Matfors IF    
02081700 to 02/08 11:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F13 - 9-manna Grp E Söråkers FF 2 - 1 Selånger FK Röd    
02081402 to 02/08 11:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 11-manna Grp C Frösö IF 0 - 3 Films SK IFK D/Ö    
02081002 to 02/08 11:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F15 Grp B IFK Timrå 3 - 0 Frösö IF    
02080500 to 02/08 11:40 to 02/08 Nike 7-manna F11 Grp A Alnö IF Kramfors Alliansen Blå    
02081500 to 02/08 11:40 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F11 Grp A Matfors IF BK Örnen    
02081602 to 02/08 11:40 to 02/08 Stadium 7-manna F11 Grp A Härnösands SK Söråkers FF F07/08    
02081102 to 02/08 11:40 to 02/08 TimråBo 7-manna F11 Grp A IF TeamHudik Kungsnäs FC    
02080101 to 02/08 12:30 to 02/08 AIAB 9-manna F13 - 9-manna Grp D Härnösands SK 0 - 0 Alnö IF 2    
02081902 to 02/08 12:30 to 02/08 Bergeforsens IP 11-manna F14 - 11-manna Grp C IFK Timrå 1 - 5 Selånger FK    
02080701 to 02/08 12:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F13 - 9-manna Grp C Sidsjö-Böle IF 1 - 2 Njurunda IK    
02080501 to 02/08 12:30 to 02/08 Nike 7-manna F11 Grp B IFK Timrå Kramfors Alliansen Vit    
02080901 to 02/08 12:30 to 02/08 Permobil 9-manna F13 - 9-manna Grp A Heffnersklubbans BK 2 - 1 Sundom IF    
02081501 to 02/08 12:30 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F11 Grp B Sidsjö Böle IF Domsjö IF    
02081603 to 02/08 12:30 to 02/08 Stadium 7-manna F11 Grp B Högs SK Sundsvalls DFF    
02081801 to 02/08 12:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Grp B Torsångs IF 1 1 - 1 Röbäcks IF    
02081701 to 02/08 12:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F13 - 9-manna Grp F Alby FF 2 - 0 Sundsvalls DFF    
02081403 to 02/08 12:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 11-manna Grp B Morön BK 7 - 0 IF Tunabro    
02081003 to 02/08 12:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F14 - 11-manna Grp B Njurunda IK 6 - 2 Själevads IK    
02081103 to 02/08 12:30 to 02/08 TimråBo 7-manna F11 Grp B Islingby IK Umeå Södra FF    
02080502 to 02/08 13:20 to 02/08 Nike 7-manna F10 Grp A Söråkers FF F10 Alnö IF Röd    
02081502 to 02/08 13:20 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F10 Grp A Härnösands SK Blå Sidsjö Böle IF Grön    
02081604 to 02/08 13:20 to 02/08 Stadium 7-manna F10 Grp A Sundsvalls FF Röd BIK SK    
02081104 to 02/08 13:20 to 02/08 TimråBo 7-manna F10 Grp B Härnösands SK Svart Sidsjö Böle IF Svart    
02080102 to 02/08 13:30 to 02/08 AIAB 9-manna F13 - 9-manna Grp D Umedalens IF 2 - 1 Hägglunds IOFK    
02081903 to 02/08 13:30 to 02/08 Bergeforsens IP 11-manna F16/18 Grp A Heffnersklubbans BK 3 - 1 IFK Timrå    
02080702 to 02/08 13:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F13 - 9-manna Grp C Arnäs IF 8 - 0 Bollnäs GIF FF    
02081802 to 02/08 13:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Grp E Domsjö IF Svart 1 - 4 IF Team Hudik    
02081702 to 02/08 13:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F13 - 9-manna Grp F Torsångs IF 2 8 - 0 Spöland/Vännäs IF    
02081404 to 02/08 13:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F15 Grp C Själevads IK 3 - 6 Torsångs IF    
02081004 to 02/08 13:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F16/18 Grp A Torsångs IF 3 - 0 Arbrå BK    
02080503 to 02/08 14:10 to 02/08 Nike 7-manna F12 - 7-manna Grp A Alnö IF 0 - 5 Sundsvalls FF    
02081503 to 02/08 14:10 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F12 - 7-manna Grp B Sidsjö Böle IF 2 - 4 Högs SK    
02081605 to 02/08 14:10 to 02/08 Stadium 7-manna F12 - 7-manna Grp C IF Team Hudik 2 - 0 Stöde IF    
02081105 to 02/08 14:10 to 02/08 TimråBo 7-manna F10 Grp B Sund IF Alnö IF Vit    
02080103 to 02/08 14:30 to 02/08 AIAB 9-manna F12 - 9-manna Grp B Arnäs IF 0 - 3 Själevads IK    
02081904 to 02/08 14:30 to 02/08 Bergeforsens IP 11-manna F14 - 11-manna Grp A Sundsvalls DFF 4 - 4 Alnö IF    
02080703 to 02/08 14:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F12 - 9-manna Grp B Härnösand SK 0 - 2 Heffnersklubbans BK    
02081803 to 02/08 14:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F12 - 9-manna Grp C BIK SK 1 - 0 Kovlands IF    
02081703 to 02/08 14:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F12 - 9-manna Grp C BK Örnen 3 - 1 Torsångs IF    
02081405 to 02/08 14:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F15 Grp A IF Tunabro 1 - 1 Ranheim    
02081005 to 02/08 14:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F14 - 11-manna Grp A Sunnanå SK 1 - 1 Matfors IF    
02080504 to 02/08 15:00 to 02/08 Nike 7-manna F12 - 7-manna Grp A KB65 FF 0 - 6 Röbäcks IF    
02081504 to 02/08 15:00 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F12 - 7-manna Grp B KB65 FF 1 - 6 Islingby IK    
02081606 to 02/08 15:00 to 02/08 Stadium 7-manna F12 - 7-manna Grp C Moelvens FC 3 - 6 Brunflo FK 1    
02081106 to 02/08 15:00 to 02/08 TimråBo 7-manna F10 Grp B Sundsvalls FF Blå Matfors IF    
02080104 to 02/08 15:30 to 02/08 AIAB 9-manna F12 - 9-manna Grp A BK-48 5 - 2 Domsjö IF    
02081905 to 02/08 15:30 to 02/08 Bergeforsens IP 11-manna F16/18 Grp A Njurunda IK 0 - 1 Alnö IF    
02080704 to 02/08 15:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F12 - 9-manna Grp A Gimonäs Umeå IF 0 - 2 IFK Timrå    
02081804 to 02/08 15:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Grp B Brunflo FK 4 - 2 Selånger FK Blå    
02081704 to 02/08 15:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F13 - 9-manna Grp B Matfors IF 4 - 0 Torsångs IF 1    
02081406 to 02/08 15:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F15 Grp B Frösö IF 0 - 2 Ranheim    
02081006 to 02/08 15:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F14 - 11-manna Grp B IF Tunabro 0 - 1 Själevads IK    
02080402 to 02/08 15:50 to 02/08 Amasten 9-manna F10 Grp A Alnö IF Röd IFK Timrå    
02080505 to 02/08 15:50 to 02/08 Nike 7-manna F11 Grp A Matfors IF Kramfors Alliansen Blå    
02081505 to 02/08 15:50 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F11 Grp A Härnösands SK BK Örnen    
02081607 to 02/08 15:50 to 02/08 Stadium 7-manna F11 Grp A Söråkers FF F07/08 Kungsnäs FC    
02081107 to 02/08 15:50 to 02/08 TimråBo 7-manna F11 Grp A IF TeamHudik Alnö IF    
02080105 to 02/08 16:30 to 02/08 AIAB 9-manna F13 - 9-manna Grp D Alnö IF 2 0 - 2 Umedalens IF    
02081906 to 02/08 16:30 to 02/08 Bergeforsens IP 11-manna F15 Grp B BIK SK 0 - 0 IFK Timrå    
02080705 to 02/08 16:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F13 - 9-manna Grp C Njurunda IK 0 - 5 Arnäs IF    
02080902 to 02/08 16:30 to 02/08 Permobil 9-manna F13 - 9-manna Grp A Heffnersklubbans BK 1 - 1 Domsjö IF Blå    
02081805 to 02/08 16:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Grp E Selånger FK Röd 3 - 0 Domsjö IF Svart    
02081705 to 02/08 16:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F13 - 9-manna Grp F Sundsvalls DFF 1 - 2 Torsångs IF 2    
02081407 to 02/08 16:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 11-manna Grp B Morön BK 3 - 2 Njurunda IK    
02081007 to 02/08 16:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F14 - 11-manna Grp C IFK Timrå 2 - 1 Frösö IF    
02080403 to 02/08 16:40 to 02/08 Amasten 9-manna F10 Grp A Söråkers FF F10 Sidsjö Böle IF Grön    
02080506 to 02/08 16:40 to 02/08 Nike 7-manna F11 Grp B Sidsjö Böle IF Kramfors Alliansen Vit    
02081506 to 02/08 16:40 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F11 Grp B Högs SK Domsjö IF    
02081608 to 02/08 16:40 to 02/08 Stadium 7-manna F11 Grp B Sundsvalls DFF Umeå Södra FF    
02081108 to 02/08 16:40 to 02/08 TimråBo 7-manna F11 Grp B Islingby IK IFK Timrå    
02080106 to 02/08 17:30 to 02/08 AIAB 9-manna F13 - 9-manna Grp D Hägglunds IOFK 2 - 9 Härnösands SK    
02080404 to 02/08 17:30 to 02/08 Amasten 9-manna F10 Grp A Sundsvalls FF Röd Härnösands SK Blå    
02080706 to 02/08 17:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F13 - 9-manna Grp C Bollnäs GIF FF 1 - 4 Sidsjö-Böle IF    
02080507 to 02/08 17:30 to 02/08 Nike 7-manna F12 - 7-manna Grp A Brunflo FK 2 0 - 1 Alnö IF    
02080903 to 02/08 17:30 to 02/08 Permobil 9-manna F13 - 9-manna Grp A Sundom IF 6 - 1 Sundsvalls FF    
02081507 to 02/08 17:30 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F12 - 7-manna Grp B Umeå Södra 1 - 1 Sidsjö Böle IF    
02081609 to 02/08 17:30 to 02/08 Stadium 7-manna F12 - 7-manna Grp C Stöde IF 5 - 4 Moelvens FC    
02081806 to 02/08 17:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Grp E IF Team Hudik 3 - 1 Söråkers FF    
02081706 to 02/08 17:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F13 - 9-manna Grp F Spöland/Vännäs IF 1 - 2 Alby FF    
02081408 to 02/08 17:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 11-manna Grp C Selånger FK 4 - 3 Films SK IFK D/Ö    
02081008 to 02/08 17:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F14 - 11-manna Grp A Sundsvalls DFF 0 - 3 Sunnanå SK    
02081109 to 02/08 17:30 to 02/08 TimråBo 7-manna F10 Grp B Sund IF Sidsjö Böle IF Svart    
02080405 to 02/08 18:20 to 02/08 Amasten 9-manna F10 Grp B Sundsvalls FF Blå Härnösands SK Svart    
02080508 to 02/08 18:20 to 02/08 Nike 7-manna F12 - 7-manna Grp A Sundsvalls FF 12 - 0 KB65 FF    
02081508 to 02/08 18:20 to 02/08 Quality Hotel 7-manna 1 F12 - 7-manna Grp B Högs SK 0 - 0 KB65 FF    
02081610 to 02/08 18:20 to 02/08 Stadium 7-manna F12 - 7-manna Grp C Brunflo FK 1 1 - 0 IF Team Hudik    
02081110 to 02/08 18:20 to 02/08 TimråBo 7-manna F10 Grp B Alnö IF Vit Njurunda IK    
02080107 to 02/08 18:30 to 02/08 AIAB 9-manna F12 - 9-manna Grp B Själevads IK 1 - 1 Härnösand SK    
02080707 to 02/08 18:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F12 - 9-manna Grp B Heffnersklubbans BK 10 - 0 Arnäs IF    
02081807 to 02/08 18:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F12 - 9-manna Grp C Torsångs IF 2 - 2 Kovlands IF    
02081707 to 02/08 18:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F12 - 9-manna Grp C BK Örnen 2 - 2 BIK SK    
02081409 to 02/08 18:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F14 - 11-manna Grp A Domsjö IF 1 - 3 Matfors IF    
02081009 to 02/08 18:30 to 02/08 Timrå IP Konstgräs 11-manna F15 Grp A Ranheim 2 - 1 Alnö IF    
02080108 to 02/08 19:30 to 02/08 AIAB 9-manna F12 - 9-manna Grp A BK-48 6 - 0 Gimonäs Umeå IF    
02080708 to 02/08 19:30 to 02/08 Länsförsäkringar 9-manna F12 - 9-manna Grp A Ösmo GIF FK 0 - 2 IFK Timrå    
02081808 to 02/08 19:30 to 02/08 Svensk Cater 9-manna F13 - 9-manna Grp B Röbäcks IF 1 - 0 Selånger FK Blå    
02081708 to 02/08 19:30 to 02/08 Svenska Kyrkan 9-manna F13 - 9-manna Grp B Matfors IF 0 - 5 Brunflo FK    
02081410 to 02/08 19:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F15 Grp A Sundsvalls DFF 1 - 2 IF Tunabro    
02081411 to 02/08 20:30 to 02/08 Timrå IP Grytan 9-manna F15 Grp C Sundsvalls FF 2 - 1 Själevads IK    
AB Timråbo Svenska Kyrkan Permobil SCA Timrå Kommun Svensk Idrott IFK Timrå Scandic Nord Quality Hotels