You are viewing the results for Mid Nordic Cup & Festival 2019. View the current results for Mid Nordic Cup & Festival 2020 here.

List of registered teams

Club Category Team name
Alby FF Flickor 14 - 9-manna Alby FF
Alnö IF Pojkar 8 - 5-manna Alnö IF Vit
Alnö IF Pojkar 8 - 5-manna Alnö IF Röd-vit
Alnö IF Pojkar 9 - 5-manna Alnö IF 3
Alnö IF Pojkar 9 - 5-manna Alnö IF 2
Alnö IF Pojkar 9 - 5-manna Alnö IF 1
Alnö IF Pojkar 10 - 7-manna Alnö IF
Alnö IF Pojkar 10 - 7-manna Alnö IF
Alnö IF Pojkar 11 - 7-manna Alnö IF 3
Alnö IF Pojkar 11 - 7-manna Alnö IF 2
Alnö IF Pojkar 11 - 7-manna Alnö IF 1
Alnö IF Pojkar 12 - 7-manna Alnö IF 2
Alnö IF Pojkar 12 - 7-manna Alnö IF 1
Alnö IF Pojkar 13 - 9-manna Alnö IF
Alnö IF Flickor 9 - 5-manna Alnö IF Röd
Alnö IF Flickor 9 - 5-manna Alnö IF Vit
Alnö IF Flickor 9 - 5-manna Alnö IF Röd/Vit
Alnö IF Flickor 10 - 7-manna Alnö IF Röd
Alnö IF Flickor 10 - 7-manna Alnö IF Vit
Alnö IF Flickor 11 - 7-manna Alnö IF 1
Alnö IF Flickor 11 - 7-manna Alnö IF 2
Alnö IF Flickor 12 - 7-manna Alnö IF 1
Alnö IF P11 Pojkar 8 - 5-manna Alnö IF P11 Röd
Arnäs IF Pojkar 12 - 9-manna Arnäs IF
Arnäs IF Pojkar 13 - 9-manna Arnäs IF
Arnäs IF Pojkar 14 - 9-manna Arnäs IF
Arnäs IF Flickor 11 - 7-manna Arnäs IF
Arnäs IF Flickor 13 - 9-manna Arnäs if
BIK Pojkar 10 - 7-manna BIK
BIK Pojkar 10 - 7-manna BIK
BIK Härnösand Pojkar 13 - 9-manna BIK Härnösand
BIK SK Pojkar 8 - 5-manna BIK SK
BIK SK Pojkar 11 - 7-manna Bik SK 1
BIK SK Pojkar 11 - 7-manna Bik SK 2
BIK SK Pojkar 12 - 7-manna BIK SK
BIK SK Pojkar 15 - 11-manna BIK SK
BIK SK Flickor 9 - 5-manna BIK SK 1
BIK SK Flickor 9 - 5-manna BIK SK 2
BIK SK Flickor 11 - 7-manna BIK SK
BIK SK Flickor 12 - 7-manna BIK SK 2
BIK SK Flickor 12 - 7-manna BIK SK 1
BIK SK Flickor 13 - 9-manna Bik SK
BK Örnen Pojkar 12 - 7-manna BK Örnen
BK Örnen Flickor 12 - 7-manna BK Örnen
BK Örnen Flickor 12 - 9-manna BK Örnen
Bollnäs GIF FF Flickor 14 - 9-manna Bollnäs GIF FF
Bollsta IK Flickor 12 - 7-manna Bollsta IK
Brunflo FK Pojkar 13 - 9-manna Brunflo FK
Brunflo FK Flickor 11 - 7-manna Brunflo FK
Brunflo FK Flickor 12 - 7-manna Brunflo FK
Brunflo FK Flickor 13 - 9-manna Brunflo FK
Brynäs IF/FK Pojkar 12 - 7-manna Brynäs IF/FK
Domsjö IF Pojkar 11 - 7-manna Domsjö IF Svart
Domsjö IF Pojkar 11 - 7-manna Domsjö IF Blå
Domsjö IF Pojkar 13 - 9-manna Domsjö IF
Domsjö IF Flickor 11 - 7-manna Domsjö IF
Domsjö IF Flickor 12 - 9-manna Domsjö IF
Domsjö IF Flickor 14 - 9-manna Domsjö IF
Essvik AIF Pojkar 11 - 7-manna Essvik AIF Grön
Essvik AIF Pojkar 11 - 7-manna Essvik AIF Vit
Essvik AIF Pojkar 13 - 9-manna Essvik AIF 1
Essvik AIF Pojkar 13 - 9-manna Essvik AIF 2
Essviks AIF Pojkar 8 - 5-manna Essviks AIF
Essviks AIF Pojkar 9 - 5-manna Essviks AIF Vit
Essviks AIF Pojkar 9 - 5-manna Essviks AIF Grön
Forsa IF Pojkar 12 - 7-manna Forsa IF
Fränsta IK Flickor 14 - 9-manna Fränsta IK
GIF Sundsvall Pojkar 11 - 7-manna Gif Sundsvall Vit
GIF Sundsvall Pojkar 11 - 7-manna Gif Sundsvall Blå
GIF Sundsvall Pojkar 12 - 9-manna GIF Sundsvall
GIF Sundsvall Pojkar 13 - 9-manna GIF Sundsvall
Gimonäs Umeå IF Pojkar 13 - 9-manna Gimonäs Umeå IF
Gimonäs Umeå IF Flickor 14 - 9-manna Gimonäs Umeå IF
Hagaströms SK Pojkar 12 - 9-manna Hagaströms SK
Heffnersklubbans BK Flickor 13 - 9-manna Heffnersklubbans BK
Heffnersklubbans BK Flickor 14 - 9-manna Heffnersklubbans BK
HH64 Pojkar 11 - 7-manna HH64
HH64 Pojkar 13 - 9-manna HH64
HSK Flickor 13 - 9-manna HSK
Hägglunds IoFK Pojkar 11 - 7-manna Hägglunds IoFK
Hägglunds IoFK Flickor 11 - 7-manna Hägglunds IOFK
Hägglunds IoFK Flickor 11 - 7-manna Hägglunds IoFK
Härnösand Pojkar 9 - 5-manna Härnösand
Härnösands FF Pojkar 12 - 7-manna Härnösands FF
Härnösands FF Pojkar 14 - 9-manna Härnösands FF
Härnösands SK Flickor 9 - 5-manna Härnösands SK Blå
Härnösands SK Flickor 9 - 5-manna Härnösands SK Vit
Härnösands SK Flickor 12 - 7-manna Härnösands SK
Högs SK Pojkar 12 - 7-manna Högs SK
Högs SK Pojkar 14 - 9-manna Högs SK
Högs SK Flickor 13 - 9-manna Högs SK
IFK Lit Pojkar 11 - 7-manna IFK Lit
IFK Timrå Pojkar 8 - 5-manna IFK Timrå Blå
IFK Timrå Pojkar 8 - 5-manna IFK Timrå Vit
IFK Timrå Pojkar 9 - 5-manna IFK Timrå
IFK Timrå Pojkar 9 - 5-manna IFK Timrå
IFK Timrå Pojkar 10 - 7-manna IFK Timrå 1
IFK Timrå Pojkar 10 - 7-manna IFK Timrå 2
IFK Timrå Pojkar 10 - 7-manna IFK Timrå 3
IFK Timrå Pojkar 11 - 7-manna IFK Timrå 2
IFK Timrå Pojkar 11 - 7-manna IFK Timrå 1
IFK Timrå Pojkar 12 - 7-manna IFK Timrå Vit
IFK Timrå Pojkar 12 - 7-manna IFK Timrå Blå
IFK Timrå Pojkar 13 - 9-manna IFK Timrå Vit
IFK Timrå Pojkar 14 - 9-manna IFK Timrå
IFK Timrå Flickor 9 - 5-manna IFK Timrå F10
IFK Timrå Flickor 10 - 7-manna IFK Timrå
IFK Timrå Flickor 11 - 7-manna IFK Timrå
IFK Timrå Flickor 11 - 7-manna IFK Timrå
IFK Timrå Flickor 12 - 9-manna IFK Timrå
IFK Timrå Flickor 13 - 9-manna IFK Timrå
IFK Timrå Flickor 15 - 11-manna IFK Timrå
IFK Östersund Pojkar 11 - 7-manna IFK Östersund Lugnvik
IFK Östersund Pojkar 12 - 7-manna IFK Östersund
IF Teamhudik Flickor 12 - 7-manna IF Teamhudik
IF Team Hudik Flickor 11 - 7-manna IF Team Hudik
IF Team Hudik Flickor 13 - 9-manna IF Team Hudik
IF Team Hudik Flickor 14 - 9-manna IF Team Hudik
IF Tunabro Pojkar 13 - 9-manna IF Tunabro
Indals IF Pojkar 9 - 5-manna Indals IF
Indals IF Flickor 9 - 5-manna Indals IF
Islingby IK Flickor 12 - 7-manna Islingby IK
Islingby IK Flickor 13 - 9-manna Islingby IK
KB65 Flickor 12 - 9-manna KB65
KB65 FF Pojkar 12 - 7-manna KB65 FF Vit
KB65 FF Pojkar 12 - 7-manna KB65 FF Röd
Kovlands IF Flickor 13 - 9-manna Kovlands IF
Kovlands IF Indals IF Pojkar 11 - 7-manna Kovlands IF Indals IF
Kramfors Alliansen Pojkar 12 - 7-manna Kramfors Alliansen P07 VIT
Kramfors Alliansen Pojkar 12 - 7-manna Kramfors Alliansen Blå
Kramfors Alliansen Flickor 11 - 7-manna Kramfors Alliansen
Kramfors Alliansen Flickor 12 - 7-manna Kramfors Alliansen KA F07 Blå
Krokom/Dvärsätts IF Flickor 10 - 7-manna Krokom/Dvärsätts IF
Kubikenborgs IF Pojkar 9 - 5-manna Kubikenborgs IF Gul
Kubikenborgs IF Pojkar 9 - 5-manna Kubikenborgs IF Vit
Kubikenborgs IF Pojkar 9 - 5-manna Kubikenborgs IF Svart
Kubikenborgs IF Pojkar 10 - 7-manna Kubikenborgs IF Svart
Kubikenborgs IF Pojkar 10 - 7-manna Kubikenborgs IF Gul
Kubikenborgs IF Pojkar 11 - 7-manna Kubikenborgs IF Gul
Kubikenborgs IF Pojkar 11 - 7-manna Kubikenborgs IF Svart
Kubikenborgs IF Pojkar 12 - 9-manna Kubikenborgs IF Svart
Kubikenborgs IF Pojkar 12 - 9-manna Kubikenborgs IF Gul
Kubikenborgs IF Pojkar 13 - 9-manna Kubikenborgs IF
Kubikenborgs IF Pojkar 15 - 11-manna Kubikenborgs IF 1
Kubikenborgs IF Pojkar 15 - 11-manna Kubikenborgs IF 2
Kungsnäs FC Pojkar 10 - 7-manna Kungsnäs FC
Kungsnäs FC Pojkar 12 - 7-manna Kungsnäs FC
Kungsnäs FC Pojkar 12 - 9-manna Kungsnäs FC Svart
Kungsnäs FC Flickor 9 - 5-manna Kungsnäs FC Vit
Kungsnäs FC Flickor 9 - 5-manna Kungsnäs FC Svart
Kvarnsvedens IK Pojkar 11 - 7-manna Kvarnsvedens IK 1
Kvarnsvedens IK Pojkar 11 - 7-manna Kvarnsvedens IK 2
Ljusdals IF Pojkar 13 - 9-manna Ljusdals IF
Lycksele IF Pojkar 12 - 9-manna Lycksele IF
Matfors IF Pojkar 9 - 5-manna Matfors IF 2
Matfors IF Pojkar 9 - 5-manna Matfors IF 1
Matfors IF Pojkar 10 - 7-manna Matfors IF Orange
Matfors IF Pojkar 12 - 7-manna Matfors IF
Matfors IF Flickor 10 - 7-manna Matfors IF
Matfors IF Flickor 11 - 7-manna Matfors IF
Matfors IF Flickor 15 - 11-manna Matfors IF
Medskogsbrons BK Flickor 10 - 7-manna Medskogsbrons BK
Medskogsbrons BK Flickor 11 - 7-manna Medskogsbrons BK
MoDo FF Pojkar 11 - 7-manna Modo FF
MoDo FF Pojkar 13 - 9-manna MoDo FF
Moelvens FC Flickor 12 - 7-manna Moelvens FC
Moffe BK Pojkar 9 - 5-manna Moffe BK
Moffe BK Pojkar 10 - 7-manna Moffe BK
Moffe BK Pojkar 12 - 7-manna Moffe BK
Moffe BK Pojkar 13 - 9-manna Moffe BK
Morön BK Pojkar 15 - 11-manna Morön BK
Morön BK Flickor 12 - 7-manna Morön BK
Morön BK Flickor 15 - 11-manna Morön BK
Njurunda IK Flickor 9 - 5-manna Njurunda IK
Njurunda IK Flickor 9 - 5-manna Njurunda IK
Njurunda IK Flickor 11 - 7-manna Njurunda IK
Njurunda IK Flickor 12 - 7-manna Njurunda IK
Njurunda IK Flickor 14 - 9-manna Njurunda IK
Njurunda IK Flickor 15 - 11-manna Njurunda IK
Njurunda SK Pojkar 10 - 7-manna Njurunda SK 1
Njurunda SK Pojkar 10 - 7-manna Njurunda SK 2
Piteå IF FF Flickor 13 - 9-manna Piteå IF FF Röd
Piteå IF FF Flickor 13 - 9-manna Piteå IF FF Vit
Remsle UIF Flickor 11 - 7-manna Remsle UIF Röd
Remsle UIF Flickor 11 - 7-manna Remsle UIF Blå
Remsle UIF Flickor 14 - 9-manna Remsle UIF
RUIF Flickor 13 - 9-manna RUIF
Röbäcks IF Flickor 14 - 9-manna Röbäcks IF
SDFF Flickor 12 - 7-manna SDFF Blå
SDFF Flickor 12 - 7-manna SDFF Vit
Selånger FK Pojkar 9 - 5-manna Selånger FK
Selånger FK Pojkar 10 - 7-manna Selånger FK
Selånger FK Pojkar 11 - 7-manna Selånger FK
Selånger FK Pojkar 13 - 9-manna Selånger FK
Selånger FK Pojkar 14 - 9-manna Selånger FK Blå
Selånger FK Pojkar 14 - 9-manna Selånger FK Röd
Selånger FK Pojkar 15 - 11-manna Selånger FK
Selånger FK Flickor 10 - 7-manna Selånger FK 2
Selånger FK Flickor 10 - 7-manna Selånger FK 1
Selånger FK Flickor 11 - 7-manna Selånger FK
Selånger FK Flickor 12 - 9-manna Selånger FK
Selånger FK Flickor 14 - 9-manna Selånger FK Röd
Selånger FK Flickor 14 - 9-manna Selånger FK Blå
Sidsjö-Böle Pojkar 10 - 7-manna Sidsjö-Böle Svart
Sidsjö-Böle Pojkar 10 - 7-manna Sidsjö-Böle Grön
Sidsjö Böle IF Flickor 11 - 7-manna Sidsjö Böle IF Svart
Sidsjö Böle IF Flickor 11 - 7-manna Sidsjö Böle IF Grön
Sidsjö Böle IF Flickor 12 - 9-manna Sidsjö Böle IF
Sidsjö Böle IF Flickor 15 - 11-manna Sidsjö Böle IF
Sidsjö-Böle IF Pojkar 11 - 7-manna Sidsjö-Böle IF Svart
Sidsjö-Böle IF Pojkar 11 - 7-manna Sidsjö-Böle IF Grön
Sidsjö-Böle IF Pojkar 13 - 9-manna Sidsjö-Böle IF
Sidsjö-Böle IF Pojkar 14 - 9-manna Sidsjö-Böle IF
Sidsjö-Böle IF Pojkar 15 - 11-manna Sidsjö-Böle IF
Själevads IK Pojkar 12 - 7-manna Själevads IK
Själevads IK Pojkar 13 - 9-manna Själevads IK
Själevads IK Flickor 12 - 9-manna Själevads IK
Själevads IK Flickor 13 - 9-manna Själevads IK
Själevads IK Flickor 15 - 11-manna Själevads IK
Slätta SK Pojkar 13 - 9-manna Slätta SK
Solf IK Flickor 13 - 9-manna Solf IK
Sollefteå GIF Pojkar 11 - 7-manna Sollefteå GIF 2
Sollefteå GIF Pojkar 11 - 7-manna Sollefteå GIF 1
Sollefteå GIF Pojkar 13 - 9-manna Sollefteå GIF
Spöland/Vännäs IF Flickor 15 - 11-manna Spöland/Vännäs IF
Spöland Vännäs IF Pojkar 12 - 9-manna Spöland Vännäs IF
Spöland-Vännäs IF Flickor 13 - 9-manna Spöland-Vännäs IF
Storfors AIK Flickor 13 - 9-manna Storfors AIK 1
Storfors AIK Flickor 13 - 9-manna Storfors AIK 2
Storfors AIK Flickor 14 - 9-manna Storfors AIK
Strands IF Pojkar 10 - 7-manna Strands IF Vit
Strands IF Pojkar 10 - 7-manna Strands IF Svart
Strands IF Pojkar 10 - 7-manna Strands IF Svart/vit
Strands IF Pojkar 11 - 7-manna Strands IF
Strands IF Pojkar 12 - 7-manna Strands IF Svart
Strands IF Pojkar 12 - 7-manna Strands IF Vit
Stöde IF Flickor 11 - 7-manna Stöde IF
Sund IF Pojkar 8 - 5-manna Sund IF
Sund IF Pojkar 9 - 5-manna Sund IF
Sund IF Pojkar 10 - 7-manna Sund IF 1
Sund IF Pojkar 10 - 7-manna Sund IF 2
Sund IF Pojkar 12 - 7-manna Sund IF
Sund IF Pojkar 13 - 9-manna Sund IF
Sund IF Pojkar 14 - 9-manna Sund IF
Sund IF Flickor 11 - 7-manna Sund IF
Sundom IF Pojkar 12 - 7-manna Sundom IF
Sundom IF Flickor 12 - 7-manna Sundom IF
Sundsvalls DFF Flickor 14 - 9-manna Sundsvalls DFF
Sundsvalls DFF Flickor 15 - 11-manna Sundsvalls DFF
Sundsvalls FF Pojkar 9 - 5-manna Sundsvalls FF Röd
Sundsvalls FF Pojkar 9 - 5-manna Sundsvalls FF Blå
Sundsvalls FF Pojkar 9 - 5-manna Sundsvalls FF
Sundsvalls FF Pojkar 10 - 7-manna Sundsvalls FF Blå
Sundsvalls FF Pojkar 10 - 7-manna Sundsvalls FF Vit
Sundsvalls FF Pojkar 11 - 7-manna Sundsvalls FF
Sundsvalls FF Pojkar 11 - 7-manna Sundsvalls FF
Sundsvalls FF Pojkar 12 - 7-manna Sundsvalls FF 1
Sundsvalls FF Pojkar 12 - 7-manna Sundsvalls FF 2
Sundsvalls FF Pojkar 13 - 9-manna Sundsvalls FF SFF 2
Sundsvalls FF Pojkar 13 - 9-manna Sundsvalls FF SFF 1
Sundsvalls FF Pojkar 14 - 9-manna Sundsvalls FF
Sundsvalls FF Pojkar 15 - 11-manna Sundsvalls FF
Sundsvalls FF Flickor 10 - 7-manna Sundsvalls FF
Sundsvalls FF Flickor 11 - 7-manna Sundsvalls FF
Sundsvalls FF Flickor 13 - 9-manna Sundsvalls FF
Sundsvalls FF Flickor 14 - 9-manna Sundsvalls FF
Svartviks IF Pojkar 10 - 7-manna Svartviks IF
Svartviks IF Pojkar 11 - 7-manna Svartviks IF
Svartviks IF Pojkar 14 - 9-manna Svartviks IF 1
Svartviks IF Pojkar 14 - 9-manna Svartviks IF 2
Söråker Pojkar 10 - 7-manna Söråker
Söråker FF Pojkar 12 - 7-manna Söråker FF
Söråker FF Pojkar 13 - 9-manna Söråker FF
Söråkers FF Pojkar 8 - 5-manna Söråkers FF 2
Söråkers FF Pojkar 8 - 5-manna Söråkers FF 1
Söråkers FF Pojkar 9 - 5-manna Söråkers FF
Söråkers FF Pojkar 15 - 11-manna Söråkers FF
Söråkers FF Flickor 10 - 7-manna Söråkers FF
Söråkers FF Flickor 12 - 9-manna Söråkers FF
Söråkers FF/ IFK Timrå Flickor 14 - 9-manna Söråkers FF/ IFK Timrå
Torsåkers IF Pojkar 12 - 7-manna Torsåkers IF
Torsångs IF Pojkar 10 - 7-manna Torsångs IF
Torsångs IF Pojkar 11 - 7-manna Torsångs IF
Torsångs IF Flickor 11 - 7-manna Torsångs IF
Torsångs IF Flickor 13 - 9-manna Torsångs IF 1
Torsångs IF Flickor 13 - 9-manna Torsångs IF 2
Torsångs IF Flickor 14 - 9-manna Torsångs IF 1
Torsångs IF Flickor 14 - 9-manna Torsångs IF 2
Umedalens IF Flickor 14 - 9-manna Umedalens IF
Växbo Pojkar 14 - 9-manna Växbo
Ås IF Pojkar 14 - 9-manna Ås IF
Östersunds FK Pojkar 12 - 7-manna Östersunds FK
Östersunds FK Pojkar 13 - 9-manna Östersunds FK
AB Timråbo Svenska Kyrkan Permobil SCA Timrå Kommun Svensk Idrott IFK Timrå Scandic Nord Quality Hotels